tag_error <txp:comments/> ->  Textpattern Warning: Table 'digifoto.txp_discuss' doesn't exist
select *, unix_timestamp(posted) as time from txp_discuss where parentid=96 and visible=1 order by posted asc  on line 84
Digifoto.Mysteria.cz

Orientation Week

Co to je že? představte si, že jedete studovat do zahraničí. Letadlo vás vysadí na letišti a starejte se.

  • najděte cestu do vašeho města
  • najděte kolej
  • zdárně se ubytujte
  • najděte školu, zahraniční oddělení, vyřešte dopravu, jídlo, základní orientaci,potvrzení o studiích, internet, nákupy, hospody, restaurace, sport, zábavu, cestování, učení….…

Pro usnadnění existují dobrovolné studentské organizace pod názvem buddy nebo ISC (International Students Club), jejíž členové vás vyzvednou na letišti, dopraví do města studia, ubytují, vyřeší (zčásti) papírování atd atd… I když se to může zdát časově náročné a že z toho třeba nic nemáte, tak realita je naprosto jiná. Vše důležité se odehraje týden před začátkem semestru. Pak už si zahraniční studenti poradí sami, pokud mají dotazy, vyřešíte je za chvilku. Za odměnu máte tucty zahraničních kamarádů, pozvánky na party takřka každý večer atd… Takže na své univerzitě hledejte podobnou organizaci pokud vás to zaujalo.

Jo a co že je ten OW :) hezky nabitý týden pro zahraničňáky, kdy mají skvělou možnost běhat po městě a ČR, zjišťovat základní a zásadní věci atd.

Například my jsme v úterý navštívili Pivovar v Plzni, dnes nás čeká Pub Tour (v jedné hospodě pivko nebo jiný alternativní nápoj a tradá do další :) )

Fotky z pivovaru v galerii


btw na web našeho klubu ISC se můžete mrknout tady

| vydáno 20 září, 17:57