tag_error <txp:comments/> ->  Textpattern Warning: Table 'digifoto.txp_discuss' doesn't exist
select *, unix_timestamp(posted) as time from txp_discuss where parentid=89 and visible=1 order by posted asc  on line 84
Digifoto.Mysteria.cz

MERHABA!

turecky ahoj :)

díky mému novému erasmus spolubydlícímu Pacovi ze Španělska jsem měl možnost poznat mnoho nových lidí (též erasmus). Klasickými Němci počínaje, přes Turky, další Španěle, Uzbekistánce, trošku Pákistánce a víc už si nepamatuji, vlastně jsem ještě poznal jednoho trhlýho Portugalce, toho bych Vám přál zažít :)

Nechci se tu rozepisovat o tom, jaké je soužití s těmito lidmi (super), jelikož by to vydalo přibližně na knížku, raději přiblížím jednu konkretní akci a to malou párty s turky, respektive s turkyněmi, turek tam byl jen jeden :)

Po dlouhé době party bez alkoholu, k mému překvapení se i bez něj dalo hezky bavit. Do postele se vrátíte někdy kolem 01:00, po svých a druhý den si nemusíte říkat tu největší lež na světě – ,,už nikdy nebudu pít", takže doporučuji :) K party samotné – podávala se klasická španělská tortilla de patatas (vaječná placka, vysoká asi 4cm – dle počtu vajec. Po obvodu klasicky opečená, uvnitř trošku na měkko s brambory, paprikou…prakticky čímkoliv) a moc dobrá rýže, klasická česká ale dělaná klasicky turecky :) recept si budu muset zjistit. Turci byli k mému překvapení jedni z nejpřátelštějších lidí, co jsem kdy poznal, takže jako hostitele a přátele je vřele doporučuji :)

Hrála se hra, kdy si každý vymyslel jméno osobnosti (nejlépe tak, aby ji každý znal), napsal jej na papírek který nalepil komukoliv na čelo, přičemž dotyčný ,,opapírkovaný" neměl tušení kdo je a musel se ostatních ptát otázkami, na které se dalo odpovědět ano, ne (turecky evet, mayir) a postupně se dopracovat k vlastní osobnosti na čele. Turci, ač jsou z druhého konce světa, se hodně vyznají, angličtinu mají na výbornou a většinou byli hotovi jako první… více už obrázky.
Mimochodem turečtina se krásně poslouchá, ale říci něco tou hatmatilkou, uffuživatel hry dostane novou identitu :) (obrázky jsou zvětšitelné)2 turkyně a němec Marcel – myslím že Madonna, Monica Leweinsky a Homer Simpson, nejsem si ale jistý… ani pravopisemForest Gump, můj nápad :)Marcel ukazuje velikost svého mozku – má z mozku z piva kuličku :) – mimochodem erasmus tu nedělají snad nic jiného než podnikají nějaké party… ta živější španělská komunita určitědva turecké úsměvy – turecky ahoj při loučení – Güli Güli, čte se to /gili gili/, přibližně a znamená to „smile, smile“"ach, kdo můžu být? "vím že jsem to tu poslední dobou trošku zanedbával, ale snad se to pohne k lepšímu – ještě zpracuji asi 500 fotek z bike-trialu jednoho mistra **demo ** a 6–8.4. budu v Irsku, takže přibude hodně nových obrázků. Enjoy

| vydáno 2 duben, 00:33

Jméno
E-mail
http://
Zpráva
  Formát Texy