tag_error <txp:comments/> ->  Textpattern Warning: Table 'digifoto.txp_discuss' doesn't exist
select *, unix_timestamp(posted) as time from txp_discuss where parentid=110 and visible=1 order by posted asc  on line 84
Digifoto.Mysteria.cz

Výlet do Čokozemě - Oostende

Bruggy jsem prošlapal křížem krážem a přešel alespoň polovinu všech mostů, které tam postavili a k tomu všemu byly 4 odpoledne. Co s časem? Únavou mi usnula většina buněk v těle. Mohl jsem si dopřát ještě chvilku v restauracích a konečně okusit belgické pivko, nabízela se i možnost vrátit se zpátky do Gentu, kde to pivo mají také… ale v Belgii jsem třeba poprvé a naposledy, všude je to kousek, tak proč se nepodívat někam dál? Cestovní průvodce po Belgii bohužel zůstal na Slovensku, tak jsem zašel do nejbližšího knihkupectví a asi 15 minut listoval v průvodcích v angličtině. Když jsem nic zásadního nenašel – je to prťavá země, zas tak moc k vidění toho nebylo – položil jsem knížku zpět a vypařil se z krámku. Nohy mě nesly na nádraží, kde jsem po minutovém rozhodování sedl do prvního vlaku co jel (ano, bylo to operativní řešení, tentokrát to prošlo. O jiném takovém řešení – jak jsem českým telefonem volal z Bruselu do Francie, napíši jindy).Jel jsem do Oostende (vyslovuje se to s jedním O :D ), protože tam jel první vlak, protože tam jel asi 20 minut a protože jsem tam nikdy nebyl. Bylo v tom i malinko adrenalinu – aneb kde to asi skončím. Naštěstí to město mělo na mapě docela velkou tečku, z toho jsem soudil, že se z něj v pohodě dostanu zpět (povedlo se).
Nu a město? Přístavní – to znamená racci, lodě, ryby, puch (sem tam), jako vždy čokoláda, vafle a překvapivě – skvělé počasí, které jsem měl celý den, což se v Belgii tak často nestává.
Co mě ale zaujalo byl začínající festival na náměstí před velkým svatostánkem.Přišlo mi, že s pivkem v ruce to teprve bude ono. Po 20 minutovém bádání a rozjímání kde vlastně to pivo lidi berou (byla to Stella) jsem našel zastrčený pult v rohu, kde ho čepovali.
„one beer please“
„you have to go over there, to buy a jeton“
„wtf?“
„yes, over there“
… chtěl jsem pivo, ale musel jsem si v malé budce koupit žeton, ten jsem odnesl zpět k pultíku a vyměnil ho za pivo. Sice to byl proces ale o to více jsem si ho vychutnal.
Mimo jiné, všichni v Belgii mluví třemi jazyky – EN, FR a Dutch (vlámsky myslím), opravdu všichni. A třeba v televizi mají vlámsky jen zprávy a pořady pro prťata, zbytek programů je v originále, tj. anglicky nebo francouzsky. Ještě jedna zajímavost – Belgičané jsou fanatici do festivalů, údajně jich tam přes léto proběhne kolem 150. Proto jsem na ně narážel skoro na každém kroku.U obrázku výše si vlevo nahoře všiměte té bílé špičky. Je to příď nákladní lodě (nepotápí se, je otevřená aby tam mohli dát .. asi spoustu čokolády :)
Obrázek níže je prostě jen loď zabudovaná doprostřed chodníku, je z ní muzeum.Comming up next – Antverpy, aneb proč má to město ve znaku utrženou ruku? :)

| vydáno 23 srpen, 22:27