tag_error <txp:comments/> ->  Textpattern Warning: Table 'digifoto.txp_discuss' doesn't exist
select *, unix_timestamp(posted) as time from txp_discuss where parentid=109 and visible=1 order by posted asc  on line 84
Digifoto.Mysteria.cz

Výlet do Čokozemě - Bruggy

Belgii bych s troškou nadsázky přirovnal k Paříži – v tom smyslu, že Pařížské památky jsou propojeny dobrým systémem metra, tudíž se od jedné ke druhé dostanete rychle, levně a komfortně. Stejně tak je to v Belgii. Všechna města (krásná, honosná i prťavá) jsou od sebe vlakem kousek a nejdelší vzdálenost překonáte do hodiny. To Vám dovolí luxus ve formě spánku do 10, klidnou snídani (doporučuji belgické sýry, mňamka) a cestu na kole na nádraží. V Brugách jste z Gentu za půl hoďky :)
Když jsme u toho přirovnání, tak Bruggy mi hodně připadali jako Benátky. Není tam tolik kanálů a vody, ale jednou u mapy jsem se přistihl „oki, u třetího mostu doleva“ a to to byla na mapě asi jen taková ------------- vzdálenost. Což Vám samozřejmě nic neřekne :) ale opravdu, něco na té podobnosti s Benátkami je.
Simon se mnou nejel. Bruggy nemá rád, protože jsou tam jen davy turistů a připadalo mu to tam vždy jako v centru Prahy. Měl trošku pravdu, turistů tam bylo mraky, ale to jen v centru (nemám si na co stěžovat, byl jsem samozřejmě jeden z nich)… ale co jsem se později toulal po menších uličkách (a mostech) na turisty už jsem moc nenarážel.
/---

Do Brugg se mnou takhle při poledni přijel i pěkný hlad. Rozhodoval jsem se, zda si dám menu v restauraci za cca 15€ , nebo projdu město a zkusím na co narazím. Jak to dopadlo? Bageta, wafle, další wafle, zmrzlina, něco, čokoláda, hranolky… málem jsem prasknul a nestálo to ani těch patnáct eur :) Co souvisí s jídlem a Belgií – možná už jsem se zmínil minule – národním jídlem jsou hranolky s různými omáčkami. Co ale dále charakterizuje Belgii je čokoláda.

/---

Obchůdek s čokoládami – ale opravdovými čokoládami, žádná milka nebo orion – prostě ráj pro čokoholiky, najdete všude. S četností těchto krámků je to stejné asi jako u nás s hospodami – jsou všude. Z výloh na vás koukají neforemné hromady čokošky prodávané na kila, ale i komínky srovnaných pralinek možných i nemožných druhů, tvarů, chutí, barev. Ochutnal jsem čokoládu s příchutí wassabi nebo coly (byla super) nebo viděl pralinku s potiskem belgických národních znaků, dokonce prodávali i pralinky ve tvaru ruky (ne proto, že to byly pošuci, ale vázalo se to k jedné legendě v Antwerpách)… čokoláda všude, a výborná, musím se objednat k zubaři.

<celá galerie

| vydáno 21 srpen, 22:15